Начало » Кариери » Обява: Експерт Виртуализация и инфраструктурни решения

Ключови факти

  • В ТОП 5 на най-успешните системни интегратори в България
  • В ТОП 20 на най-успешните ИКТ компании в България
  • В ТОП 20 на ИТ доставките по ЗОП за последното десетилетие
  • Представителни офиси в София, Бургас, Варна, Пловдив и Стара Загора
  • Член на БАИТ

Обява за работа

Експерт Виртуализация и инфраструктурни решения

Код: 304-2

Фокус на дейността

Дейността е свързана с добро познаване на продуктите, които предлага Парафлоу и с работа по проекти за изграждане на инфраструктурни решения. Работата включва инсталация, конфигуриране и поддръжка на софтуерните компоненти на работни станции и сървъри, изградени с технологии на Microsoft, Symantec, Citrix и други водещи производители.

Отговорности

  • участие в дейностите по изграждане на Citrix решения - XenApp, XenDesktop, XenMobile, ShareFile
  • участие в дейностите по изграждане на Microsoft инфраструктурни решения (AD, PKI)
  • участие в дейностите по инсталация, конфигуриране и поддръжка на софтуерни компоненти на работни станции и сървъри
  • участие в дейностите по инсталация, конфигуриране и администриране на облачни решения– Microsoft Azure и други
  • оказване на техническа помощ при отстраняване на проблеми, свързани със инфраструктурни решения – Citrix, Microsoft и Azure
  • изпълнение на сервизни дейности с определени договорни отношения, анализиране и отстраняване на възникнали проблеми
  • осигуряване на непрекъснатост и архивиране на информацията, поддържаща бизнес-процеси и приложения
  • планиране и организация по внедряване и експлоатация на нови системи и приложения.

Изисквания

  • Висше техническо образование в областта информационните технологии
  • Добри познания в областта на съвременните ИТ ( инфраструктура, виртуализация и облачни решения)
  • Добри познания в областта на сървърни операционни системи, системи и приложения - Windows Server 2008/2012/2016, Hyper- V
  • Познания в областта на Citrix решенията – Citrix NetScaler, XenApp, XenDesktop, XenMobile или ShareFile
  • Познания в областта на бази данни (MS SQL)
  • Много добро владеене на български и английски език (писмено и говоримо)
  • Желание за самоусъвършенстване, обучение и полагане на изпити с цел придобиване професионални сертификати относно продукти и технологии на основните производители, с които фирмата работи
  • Добри комуникативни умения, умения за работа в екип, желание за развитие и придобиване на нови знания и компетенции
  • Стриктност и прецизност при изпълнението на поставените задачи и цели.

Предимства

  • Предишен опит на подобна позиция

  • Познания в някоя от следните области: MS Active Directory; System Centre Suite; Messaging and Collaboration – MS Exchange, SharePoint; Automation / Scripting skills using Power Shell, VB Scripts, XML etc. ; SCCM / MDT (LTI / ZTI)

  • Свидетелство за управление на МПС

  • Придобити сертификати за квалификация ( МСР, MCSA, MCSE,MCITP и други).

Ние предлагаме

  • Динамика и предизвикателства, съчетани с отлични условия на труд и конкурентно възнаграждение

  • Възможности за професионално развитие и повишаване на квалификацията чрез вътрешно–фирмени и партньорски обучения.

Aко нашето предложение представлява интерес, моля изпратете мотивационно писмо, автобиография и актуална снимка на email: jobs@paraflow.bg

Допуска се за позицията да кандидатстват студенти без професионален опит, завършили трети курс, в рамките на стажантската програма на фирмата.

Фирмата ще се свърже само с одобрените по документи кандидати.

*Предоставянето на лични данни е доброволно. Тяхното събиране, обработване и съхраняване ще се извършва в пълно съответствие със Закона за защита на личните данни, само за целите на подбора.

Всички публикувани текстове и изображения са под закрила на "Закон за авторското право и сродните му права". Използването на част или цялото съдържание на сайта без разрешение е забранено.
© 2018 Paraflow Communications Ltd. София 1700, ул. Никола Габровски 79, тел.: 02/ 960 42 00, email: office@paraflow.bg
Facebook LinkedIn Twitter YouTube G+
Created by: noavis.com